Wyjdź z worka!

Jak się ubierać, gdy jesteś puszysta?

Nie musisz być w rozmiarze „0”, by wzbudzać zainteresowanie płci przeciwnej i podziw płci pięknej. Jeśli możesz pochwalić się nieco pełniejszymi kształtami niż te standardowe, zastosuj się do kilku stylowych tipów i błyszcz na salonach!

Choć większość kreatorów mody, w swoich wizjach i projektach skupia się wyłącznie na kobietach o idealnych, szczuplutkich sylwetkach, warto wziąć pod uwagę, że panie, którym daleko do słynnego rozmiaru „0”, również mają prawo wyglądać rewelacyjnie. Nie da się ukryć faktu, że szczupłe kobiety ryzykują znacznie mniej, wkładając obcisłą sukienkę mini. Na szczęście stosując się do poniższych porad, możesz prezentować się świetnie niezależnie od tego, jak bardzo masa twojego ciała odbiega od ideału.

 

  1. Zapomnij o workach i superluźnych rzeczach.

Wiemy – powszechna prawda mówi, że to, czego się wstydzimy, należy schować, ale maskując swoje krągłości pod wielkimi, luźnymi T-shirtami dodasz sobie jeszcze więcej kilogramów. Możesz zdecydować się na bardziej dopasowane kreacje, zwracając jednak uwagę na to, czy nie wyodrębniają twoich fałdek oraz zadbać o dobrze dopasowaną bieliznę.

 

  1. Zainwestuj w dobrą bieliznę

Zaopatrz się w biustonosz, który będzie idealnie zbierał twoje piersi, nie tworząc żadnych fałdek i bułeczek. Możesz pokusić się o dobrą bieliznę modelującą. To, że pod ubraniami nie będzie widać nieestetycznie zrolowanego tłuszczyku, to już połowa sukcesu. Postaraj się wymodelować swoje ciało tak, by pod ubraniami wyglądało jędrnie i jednolicie.

 

  1. Dbaj o szczegóły

Okazuje się, że nawet niepozorny T-shirt ma znaczenie. Jeśli jesteś okrąglejsza, wybieraj bluzki osadzone na grubych ramiączkach, z prostym, kwadratowym dekoltem.

Dekolt w kształcie litery „V”  – optycznie wydłuża szyję i uwydatnia kości obojczykowe.

 

  1. Nie sugeruj się rozmiarami

Nosisz rozmiar 44, a akurat w tej chwili się w niego nie mieścisz? Spokojnie, zamiast na siłę wciskać się w za małe spodnie, przymierz nieco większe. To nie znaczy, że przytyłaś – przecież niemalże każdy sklep charakteryzuje się inną rozmiarówką.

 

  1.  Nie ubieraj się w worki

To nieprawda, że nosząc maksymalnie luźne rzeczy będziesz wyglądać korzystnie. Owszem możesz sobie pozwolić na oversize’owy t-shirt, ale w tym wypadku niech dół stylizacji będzie bardziej dopasowany.